Кому єдинник 2 групи може здавати в оренду своє майно
18.04.2018 | 11:20
Я фізособа-єдинник 2 групи, здаю в оренду торговельні приміщення таким самим підприємцям. Поширюється на оренду обмеження щодо кола замовників  чи можна здавати в оренду свої приміщення кому завгодно?

Запитання з професійного форуму

ВІДПОВІДЬ: Так, поширюється. Єдинник 2 групи може здавати в оренду (суборенду) майно за наявності відповідного виду діяльності в Реєстрі платників єдиного податку тільки населенню або юрособам і фізособам-підприємцям — платникам єдиного податку. Пояснимо, чому так.

 Як відомо, умови роботи в 2 групі платників єдиного податку, прописані в пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), наказують фізособам-підприємцям надавати послуги тільки населенню або платникам єдиного податку.

Яке ж відношення до послуг має оренда, запитаєте ви. З точки зору цивільно-правового законодавства ніякого. Відповідно до Цивільного кодексу України оренда — не послуга. Однак для цілей оподаткування це не аргумент. Пріоритет тут мають норми ПКУ, які говорять зовсім інше. Так, відповідно до пп. 14.1.203 ПКУ надання права користування товарами за договорами оренди з метою оподаткування прирівнюється до продажу результатів робіт (послуг). Простіше кажучи, ПКУ передачу майна в оренду або суборенду розглядає як послугу. Отже, надавати таку послугу єдинник 2 групи може лише населенню чи платникам єдиного податку. Наслідком порушення цього правила стане сплата єдиного податку за ставкою 15% з доходів від передачі в оренду майна неправильним орендарям і втрата права працювати на спрощеній системі оподаткування з кварталу, що настає за тим, у якому вперше були отримані такі доходи. 

Тут ми розглянули лише одне із запитань, відповідь на яке потрібно враховувати єдинникові, котрий збирається здавати своє майно в оренду. Є ще безліч запитань, відповіді на які вже надала газета «Все про бухгалтерський облік»:

☕ чи може фізособа-єдинник, аби оминути обмеження, здавати в оренду приміщення як звичайна фізособа— у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 21 за 2018 рік на стор. 5;

☕ єдинник здає будинок в оренду: чи можна не платити податок за земділянку під ним — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 117 за 2017 рік на стор. 44;

☕ на що звернути увагу орендодавцеві на єдиному податку — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 116 за 2015 рік на стор. 45.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати