Комунпідприємство отримало ОЗ, а також придбало ОЗ за рахунок каптрансфертів — який їх облік
Наше підприємство фінансується з бюджету. Отримали каптрансферти на придбання ОЗ. Також отримали ОЗ як внесок до статутного капіталу. Чи вправі ми їх амортизувати?

Відповідь: Передусім зауважимо, що ви цілком управі нараховувати бухамортизацію на основні засоби (далі — ОЗ), отримані за рішенням місцевої влади або придбані за рахунок коштів цільового фінансування. Тож «знімати» її шляхом виправлення помилок не потрібно. При цьому одночасно з нарахуванням амортизації на ОЗ, придбані за рахунок коштів цільового фінансування, пропорційно визнають дохід від цільового фінансування (п. 18 П(С)БО 15 «Дохід»). Фіксують це проводкою Дт 69 (48) Кт 745. Тож якщо такий дохід не визнавали, то цю помилку можна виправити із зазначенням відповідної суми за весь цей період за кредитом рахунку 44 (дебетуючи один зі згаданих вище рахунків). На наш погляд, не потрібно визнавати дохід пропорційно до амортизації ОЗ, отриманих за рішенням місцевої влади (тим паче в разі отримання ОЗ як внеску в статутний капітал). Адже в цьому випадку їх фактично отримано від власника. Однак на практиці часто трапляється визнання доходу й у такому разі. Зауважимо: якщо ОЗ (або кошти на їх придбання) отримано не як внесок у статкапітал, то обліковувати їх вартість (суму) на рахунку 40 підстав немає.

 

Детально про бухоблік придбання ОЗ за кошти цільового фінансування читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 21 за 2017 рік на стор. 24. Облік придбання ОЗ за гроші, отримані як внесок до статутного капіталу, ми описували в нашій газеті № 72 за 2017 рік на стор. 11, а облік безпосередньо отримання «комунальних» ОЗ — у № 82 за 2015 рік на стор. 22.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати