Податківці заблокували дві накладні на одне постачання: скільки ПДВ декларувати
07.12.2017 | 14:37
836 0 ПДВ
У жовтні підприємство відправило податкову накладну на постачання, але отримало квитанцію про зупинення її реєстрації. При цьому ми звернули увагу, що податкову накладну склали з помилковою датою. Тому склали правильну податкову накладну та спрямували її на реєстрацію. Але нам знову прийшла квитанція, що й цю податкову накладну заблоковано. Ми направили документи на підтвердження постачання за другою податковою накладною, але досі не отримали відповіді.
У декларації за жовтень ми показали один ПДВ — за реальним постачанням. А ПДВ із помилкової податкової накладної, яку також заблоковано, не показували. Наразі ми також не можемо відкоригувати помилкову податкову накладну, оскільки її заблоковано.
Наша податкова наполягає, що ми мали показати ПДВ двічі — з обох податкових накладних, оскільки ми не склали коригування на помилкову.
Чи справді треба показувати помилкову податкову накладну в декларації з ПДВ?

ВІДПОВІДЬ: Ні, вам не потрібно декларувати ПДВ із помилково складеної податкової накладної, яку не підтверджено фактичним постачанням. Зазначимо, що протягом останніх місяців такі поради неодноразово надавало податкове відомство (див. ІПК ДФСУ від 19.10.17 р. № 2307/6/99-95-42-03-15/ІПК, від 30.11.17 р. № 2776/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Звернемо також увагу на ІПК ДФСУ від 27.11.17 р. № 2730/6/99-99-15-03-02-15/ІПК: у ній контролери взагалі мовчать про розрахунок коригування, коли рекомендують не згадувати в декларації з ПДВ податку з помилкової податкової накладної: «…обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані в помилковій податковій накладній, не підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ». Мотивують такий висновок фахівці головного податкового відомства п. 6 р. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДФСУ від 28.01.16 р. № 21 : «дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника».

А ось складання розрахунку коригування за таких обставин — це не умова недекларування ПДВ, а право платника: «…у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної».

Звертаємо увагу, що в правилах складання та реєстрації розрахунків коригування відбулися зміни, про які ми розповіли в рубриці «ПДВ» у газеті № 112 за 2017 р. Окрім того, з рубрики «Гаряча тема» ви дізнаєтеся про скасування законодавцем часомеж для реєстрації податкових накладних та встановлення трирічного періоду для формування податкового кредиту.

 

Денис ПЕТРИГА,
консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати