Контрагент-нерезидент ігнорує рішення суду про стягнення боргу: чи буде ЗЕД-пеня
Продавець-нерезидент не повернув авансової оплати (не зміг поставити товар). Підприємство звернулося до суду й виграло справу. Але нерезидент усе одно не повернув коштів. Чи будуть нараховувати пеню за порушення валютного контролю?

Відповідь: Ні, пеню не нараховуватимуть із дня прийняття позову до розгляду судом.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (далі — Закон № 185) у разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеню за порушення строків зарахування валютної виручки, установлених ст.ст. 1, 2 цього Закону або Нацбанком України, не сплачують із дати прийняття позову до розгляду судом.

Суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше від трьох днів із дня її надходження виносить і надсилає сторонам ухвалу про порушення провадження в справі, у якій зазначає, зокрема, про прийняття позовної заяви (ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України). Тобто саме дата винесення цієї ухвали — дата прийняття позову до розгляду.

Зауважимо: Комітет Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності вважає, що в цьому випадку пеню не потрібно сплачувати й за період із дати спливу строків розрахунків до дати прийняття позовної заяви судом (див. лист від 19.05.2000 р. № 06-10/314).  

Пам’ятайте: строки для зарахування валютної виручки поновлюють, а пеню за їх порушення доведеться сплачувати за кожний день прострочення, уключаючи період, на який ці строки було зупинено, у разі відмови суду в позові повністю або частково чи припинення (закриття) провадження в справі або залишення позову без розгляду (ч. 4 ст. 4 Закону № 185).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати