Куди юрособа повинна перераховувати податок на доходи свого орендодавця-фізособи
Наше підприємство орендує офіс у приватної особи. Офіс розташований у Дарницькому р-ні, а орендодавець проживає в Дніпровському р-ні. Суми з ПДФО і в/з утримуємо (як податковий агент). Куди перераховувати податки: у Дарницький чи Дніпровський р-н; за місцем знаходження офісу чи орендодавця?

У пп. 168.4.1 ПКУ сказано, що податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.

Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі тими, які мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким у встановленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі — відокремлений підрозділ).

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку (пп. 168.4.2 ПКУ).

Суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (пп. 168.4.3 ПКУ).

У ст. 64 Бюджетного кодексу України встановлено, що «до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад належать, зокрема:

  • 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1-1 частини другої статті 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя)…».

Крім того, у ПКУ є норми, що визначають місце сплати ПДФО в окремих випадках.

Відтак, за відокремлені підрозділи ПДФО платимо за місцем їх знаходження (в інші райони).

ПДФО з оренди земельних ділянок (паїв) — за місцезнаходженням земельних ділянок/паїв (пп.пп. 168.4.4, 168.4.5 ПКУ).

ПДФО з доходів за цивільно-правовими договорами — за місцем своєї (державної) реєстрації (пп.пп. 168.4.4, 168.4.5 ПКУ).

Ответ редакции подписчику газеты «Все о бухгалтерском учете».В ответе учтены нормы законодательства по состоянию на дату публикации.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати