Куди власнику нерухомості подавати заяву на заборону реєстраційних дій
Чи може власник нерухомого майна подавати Заяву про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна незалежно від місцезнаходження такого майна? Чи незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах АР Крим, області, міст Києва та Севастополя?

Відповідь: Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.04 р. № 1952-IV (далі — Закон
№ 1952) проведення реєстраційних дій зупиняється на підставі:

1) рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили;
2) заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна.
Реєстраційні дії на підставі рішень судів проводяться винятково на підставі рішень, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником.
Нагадаємо: держреєстратор приймає рішення про відновлення реєстраційних дій, якщо власник об'єкта нерухомого майна, який подав заяву про заборону вчинення реєстраційних дій, у строк, що не перевищує десяти робочих днів, не подав рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили (абз. 2 ч. 3 ст. 25 Закону № 1952).
Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя. А державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна (ч. 5 ст. 3 Закону № 1952).
Як бачимо, Закон № 1952 окремо не встановлює місця подання заяви власника майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо його нерухомості.
Зазначимо: обтяження — заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, установлена законом, актами уповноважених на це органів держвлади, їх посадових осіб або така, що виникла на підставі договору, а не заборона держреєстратору вчиняти реєстраційні дії. Тож немає підстав стверджувати про те, що заяву про заборону вчинення реєстраційних дій можна подавати незалежно від місцезнаходження нерухомості.
Водночас згідно з п. 17 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.15 р. № 1127, у разі надходження до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало чинності, або заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об'єкта нерухомого майна державний реєстратор (уповноважена особа) невідкладно реєструє таке рішення чи заяву в базі даних заяв.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати