Купуємо авто у фізособи: чи треба платити податок
Наше підприємство — платник єдиного податку третьої групи купує автомобіль у фізособи. Які податки під час цього нам потрібно сплатити? 

Відповідь: Юрособа-єдинник, купуючи автомобіль у фізособи, фактично виплачує йому дохід, із суми якого як податковий агент зобов'язана утримати й перерахувати до бюджету податок на доходи фізосіб і військовий збір. Автомобіль — рухоме майно, тож доходи фізособи від його продажу обкладаються за ставкою податку на доходи фізосіб у розмірі 5% (п.п. 167.2, 173.1 ПКУ) і військовим збором за ставкою 1,5%. Однак якщо автомобіль легковий і протягом року у фізособи це перший продаж автомобіля, доходи від нього не підлягають обкладанню податком на доходи фізосіб і, відповідно, військовим збором (див. п. 173.2 ПКУ). Інформацію про кількість проданих протягом року автомобілів фізособа-продавець може зазначити в окремому пункті договору купівлі-продажу або ж в окремій заяві (див. п. 173.3 ПКУ й консультацію в категорії 103.22 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу).

 

Якщо продаж легкового авто у фізособи вже не перший у році або це не легкове авто, то податок і військовий збір за зазначеними вище ставками юрособа-покупець перераховує до бюджету в день перерахування коштів в оплату автомобіля зі свого поточного рахунку або не пізніше за день, що настає за тим, у якому пройшли розрахунки за автомобіль у касі підприємства.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати