Квитки придбали в серпні, виліт — у вересні: як показати в бухобліку
Підприємство перерахувало кошти (55 тис грн) на корпоративну картку для придбання авіабілетів працівникам-нерезидентам. Кошти були списані в серпні, авіарейс — у вересні. Як у бухобліку відобразити цю ситуацію? Чи виникає додаткове благо?

Відповідь: Як ми зрозуміли, мовиться саме про службову поїздку. Тому про неї й поговоримо.
Оскільки зазнані витрати не можна пов’язати з отриманням певного виду доходу, їх слід відобразити в періоді їх фактичного виникнення (абз. 2 п. 7 П(С)БО 16 «Витрати»).

Тож у серпні необхідно показати такі проводки:
— Дт 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті» — перераховано кошти на корпоративну платіжну картку;
— Дт 372 «Розрахунки з підзвітними особами» Кт 313; Дт 371 «Розрахунки за виданими авансами» Кт 372 — співробітник придбав авіабілети.
У вересні отримаємо такі проводки:
— Дт 92 «Адміністративні витрати» Кт 371 — віднесено на витрати вартість придбаних авіабілетів на підставі авансового звіту працівника та підтверджуючих документів.
У вашому випадку не можна оприбутковувати авіабілети, оскільки вони не є активом підприємства (див. абз. 2 п. 3 р. І НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»). Тому їх вартість доцільно списати на адміністративні витрати (абз. 2 п. 18 П(С)БО 16).
А про те, які документи працівник має надати до бухгалтерії для підтвердження здійснення покупки, — читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 86 за 2017 рік на стор. 25.
Податкові наслідки операції з придбання авіаквитків для працівників за рахунок підприємства залежать від того, з якою метою придбано авіаквитки. Якщо працівників, наприклад, направлено у відрядження згідно з наказом, і з метою виконання наказу оплачений проїзд до місця відрядження і назад до місця постійної роботи, дохід не виникатиме.
Якщо поїздка відбувається в особистих цілях, тоді вартість квитків слід визнати додатковим благом із відповідним оподаткуванням (із застосовуванням «натурального» коефіцієнта згідно з п. 164.5 Податкового кодексу України).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • А можна оприбуткувати на рах 39 " Витрати майбутніх періодів" , а потім списати в період надання звіту про відрядження ?

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати