На підприємстві працює лише директор: як здійснити звільнення
На фірмі працює один директор. Директор хоче звільниться. Як оформити його звільнення (нотаріально треба завіряти, повідомляти податкову, адміністрацію чи ще когось)? Чи може засновник (без нарахування з/п) представляти інтереси фірми, тобто підписувати звіти, видаткові, банківські платежі? У разі якщо фірма не буде працювати або не буде продажів, співробітників, чи треба подавати звіт з ЄСВ, ф. № 1ДФ, інші? Яка настає відповідальність, якщо припинити подавати всі звіти?

Директор є звичайним найманим працівником. Особливість укладення трудового договору з ним лише в тому, що наймають його на роботу засновники підприємства. Тому порушувати питання про своє звільнення директор повинен перед ними. І звільнити його можна як будь-якого іншого працівника на умовах, визначених КЗпП.

Але оскільки директор виконує розпорядчі функції та здійснює керівництво підприємством, інформація про його призначення та звільнення вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Тож у разі звільнення директора державному реєстратору слід подати заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в порядку, передбаченому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV. Але юридична особа не може існувати без особи, уповноваженої на представлення її інтересів перед третіми особами. Тому в разі звільнення директора держреєстратору одразу має бути надано інформацію про особу засновника як особу, яка діятиме від імені підприємства. 

Уся ця інформація від держреєстратора потрапить до податкового органу, окремо надавати інформацію про зміну керівника не потрібно (але варто проконтролювати, чи внесено зміни).

Звітність з ЄСВ потрібно обов’язково подавати, коли є наймані працівники. Форму № 1ДФ належить обов’язково подавати, якщо є нараховані доходи фізособам. Решта податкової звітності подають на умовах, визначених для справляння тих податків, платником яких є підприємство (прибуток, ПДВ, ресурсні тощо). Як правило, подають «нульові» декларації. Якщо не подавати звітність, у т.ч. «нульову», підприємство може бути притягнуто до відповідальності за неподання звітності згідно зі ст. 120 ПКУ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати