Накладна виписана, але не зареєстрована та не підписана новим директором: як вийти із ситуації
17.08.2021 | 08:00
Змінився директор; податкова накладна, виписана 30.06.2021 р., не зареєстрована, новим директором не підписується, а попередній звільнився. Як бути в такому випадку? Чи можна в декларацію за червень 2021 р. (у зобов'язання) включити таку ПН, бо ПН виписана на себе (послуги населенню)?

Дійсно, із реєстрацією податкових накладних у вашому випадку можуть виникнути проблеми. Раніше (приблизно до квітня 2021 р.) у разі реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування система перевіряла дійсність ключів на дату реєстрації. Але зараз система перевіряє дійсність ключів на дату складання податкового документа. Тому податкова накладна, складена до призначення нового керівника, може не пройти перевірку для реєстрації в ЕРПН.

На практиці для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, які не пройшли перевірку ключів у разі зміни підписанта, можуть спрацювати такі методи:

— переоформлення первинних документів (якщо це можливо) для того, аби зсунути дату складання податкової накладної/розрахунку коригування на період, коли спрацьовують ключі нового директора;

— якщо на підприємстві є інші особи, уповноважені на складання податкових накладних, із ключами, що дійсні в періоді їх виписки, то можна змінити особу, яка б склала податкову накладну;

— подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (форма J(F)1391103), де зазначити уповноважену на складання податкових накладних особу з діючим ключем, але водночас дата такого повідомлення має збігатися з датою першої податкової накладної, що не пройшла перевірку на реєстрацію.

До того ж, незалежно від того, чи зареєстрована податкова накладна, її слід задекларувати в складі податкових зобов'язань у періоді їх виникнення (п. 201.10 Податкового кодексу України). Якщо на момент подачі декларації з ПДВ вона не зареєстрована, її розшифровують у таблиці 1.1 додатка Д1.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати