Нарахування ЄСВ за лікарняним листком (декретний)
18.09.2019 | 08:16
Який штраф загрожує, якщо не зробити дотяжку ЄСВ щодо працівниці, у якої закінчується лікарняний листок (декретний) і вона йде у відпустку по догляду за дитиною? Як  це можна виправити?

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами нараховується з розбивкою за місяцями перед виходом працівниці у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і дотяжка ЄСВ робиться відразу. Тож у Вас це запитання мало виникнути ще в момент нарахування допомоги.

Водночас фахівці Пенсійного фонду роз’яснювали, що за останній місяць відпустки дотяжку ЄСВ можна зробити в момент початку відпустки для догляду за дитиною. Аргументували вони це тим, що, можливо, працівниця захоче вийти на роботу і тоді їй буде нараховано зарплату і загальна сума буде вищою за мінімальну базу нарахування ЄСВ. Якщо у Вас саме така ситуація, то зробіть до тяжку. Це не буде порушенням, оскільки щодо перехідних виплат за майбутні періоди (звичайні  відпускні, допомога по вагітності та пологах) дотяжка робиться, коли відома загальна сума доходу.

А якщо час минув, то це порушення призводить до заниження суми ЄСВ. За донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2755-VI (далі — Закон про ЄСВ) передбачено штраф у розмірі 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми єдиного внеску. Крім того, на суму недоїмки нараховують пеню з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати