Не платили зарплату директору: чи буде відповідальність
Новостворене підприємство має лише директора. Розмір його зарплати залежить від прибутку. Оскільки останнього не було, зарплату не виплачували. Відповідно, не нараховували й не сплачували податку на доходи, військового збору та єдиного внеску. Чи будуть за це штрафи?

ВІДПОВІДЬ: З огляду на вимоги Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та Закону України «Про оплату праці» від  24.03.95 р. № 108/95-ВР роботодавець не вправі не нараховувати та/або не виплачувати зарплату працівникам, найнятим за трудовим договором. При цьому діють правила щодо мінімального розміру зарплати, а виплата її в меншому від мінімального розмірі допустима тільки в разі оформлення виконання трудових обов’язків у неповному обсязі. Ставити в залежність від прибутку підприємства можна, скажімо, премії працівникам, але аж ніяк не їхню зарплату.

Невід’ємним наслідком нарахування та виплати зарплати є відповідне нарахування (утримання), сплата та декларування (звітування) податку на доходи фізосіб, єдиного внеску та військового збору.

За невиплату заробітної плати працівнику, найнятому за трудовим договором (у т.ч. і директору підприємства), чинне законодавство передбачає таку відповідальність:

  • адміністративний штраф, який накладають на керівника підприємства, у розмірі від 510 до 1700 грн (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, далі — КпАП);
  • фінансові санкції, які накладають на підприємство за порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць, виплату її не в повному обсязі, — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення; за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 3—4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Окрім того, оскільки підприємство-роботодавець мало щонайменше одного найнятого за трудовим договором працівника, але не подавало звітності з податку на доходи фізосіб, військового збору та єдиного внеску, то, на нашу думку, виникають підстави для притягнення керівника підприємства до адміністративної відповідальності за відповідні порушення згідно з вимогами КпАП, а до самого підприємства контролюючі органи застосують фінансові санкції, передбачені Податковим кодексом України та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.07.2016

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати