Не приймають деку з єдиного податку без підписів чиновника Мінфіну й інформації про внесені зміни до бланка: чи правильно це
Бланк «Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особини — підприємця», узятий із сайта газети «Все про бухгалтерський облік», не прийняли в податковій. Причина — відсутність наприкінці бланка фрази «Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку М. О. Чмерук» і фрази «(Декларація зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 369 від 17.03.2017)». Чи правомірні дії податківців?

ВІДПОВІДЬ: Такі дії податківців щодо бланків, які підприємці беруть на нашому сайті, сталися вперше. Наприклад, декларацію з єдиного податку за три квартали 2017 року на новому бланку з нашого сайта підприємці здали без проблем і претензій схожого характеру. Та й взагалі до описаного випадку ніхто й ніколи таких претензій до бланків не висував. Тим паче що ці претензії не можна вважати правомірними.

Бланк Податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи підприємця (далі — Декларація), розміщений на нашому сайті, за своїм змістом цілком відповідає формі бланка, затвердженій наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 578 з урахуванням змін, внесених до нього наказом Мінфіну України від 17.03.17 р. № 369. Адже фраза «Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку М. О. Чмерук», на нашу думку, не є частиною бланка декларації. Це всього лише інформація про посадову особу Мінфіну України, яка відповідно до наданих йому повноважень затвердила бланк декларації. Також ми не вважаємо частиною бланка декларації й фразу «(Декларація із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 369 від 17.03.2017)». Це інформація, яка говорить про те, що до наданого вище бланка декларації вносили зміни й він їх уже враховує.

Ба більше, за логікою, податківці не повинні приймати й декларацію з єдиного податку для юридичних осіб, оформлену на бланку з офіційного сайта  ДФСУ. У ньому теж немає фрази «(Декларація із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 369 від 17.03.2017)» наприкінці документа. Але його без проблем приймають.

Маємо, що в одному випадку податківці згадану вище фразу вважають частиною бланка, а в іншому вже ні. Дивно, якщо не сказати більше. А тепер найголовніше!

Завдяки п. 49.8 Податкового кодексу України (далі — GКУ) прийняття податкової декларації — обов'язок контролюючого органа. Відмовити в прийнятті декларації податківці вправі, тільки якщо податкова декларація не містить у собі обов'язкових реквізитів, перелік яких наведено в п.п. 48.3 і 48.4 ПКУ, або такі реквізити не достовірні. А відомості про посадову особу Мінфіну, про які говорять фіскали, узагалі не можна зарахувати до обов'язкових реквізитів податкової декларації.

У результаті податківці зобов'язані приймати декларацію, у якій з обов'язковими реквізитами все «Ок», і без зазначених у запитанні фраз, тому що відмову в прийнятті податкових звітів за іншими підставами прямо заборонено в пп. 49.10 ПКУ.

Звісно, податкову звітність можна надіслати поштою або в електронній формі. Але де гарантія, що в цьому разі в податківців не виникнуть запитання, наприклад, уже до програмного забезпечення, яке використовує підприємець для формування звітності?

Андрій ХУСІД, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати