Недонарахували компенсацію за відпустку під час звільнення: виправляємо помилку
31.01.2019 | 09:01
Працівник звільнився 31 травня 2018 року. Під час розрахунку йому виплатили належну суму коштів — зарплату та компенсацію за невикористану відпустку. Зараз перевірка Держпраці виявила, що працівникові невірно нарахували компенсацію за відпустку і треба провести донарахування на суму 69 гривень. 
Яким чином документально все оформити (бухгалтерською довідкою, службовою запискою)?
Як відображати цю суму у Звіті з ЄСВ та формі № 1ДФ?

Відповідь: Виправлення помилки в обчисленнях слід оформити бухгалтерською довідкою. У довідці зазначте зміст помилки, кореспонденцію рахунків та суму. Крім того, вона має містити причину помилки (наприклад, «помилка в обчисленні середнього заробітку», «невірно обраховано кількість днів невикористаної відпустки» тощо) та посилання на документи, а також облікові регістри, у яких допущено помилку (з датою і сумою невірного запису). Довідку підписує працівник, який її склав, та головний бухгалтер.

Недоплачену суму компенсації за невикористану відпустку слід виплатити колишньому працівникові, попередньо утримавши податок на доходи та військовий збір. У формі № 1ДФ донараховану компенсацію відображаємо з ознакою доходу «127». 
Єдиний внесок на цю суму не нараховуємо, відповідно, не відображаємо її у Звіті з ЄСВ.
Більше про донарахування компенсації за невикористану відпустку звільненому працівникові — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 81 за 2018 рік на стор. 23.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати