Нерухомість придбана до 2013 року: яким чином зареєструвати права на неї у сучасному держреєстрі
10.02.2020 | 09:32

Якщо ви маєте нерухомість, яку придбали до 2013 року, але досі не зареєстрували право власності на неї в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі — Держреєстр), то ця консультація саме для вас. У ній ми розкажемо, як зареєструвати в Держреєстрі житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення. Земельним ділянкам буде присвячено окрему консультацію.

Без паніки, ваші права на майно дійсні!

Відразу заспокоїмо, наразі закон не вимагає від вас щодуху бігти за держреєстрацією такої нерухомості. Закон також не встановлює жодних строків, протягом яких людина чи фірма повинна зареєструвати своє нерухоме майно, набуте у власність до 2013 р., у згаданому Держреєстрі.

Ба більше, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.04 р. № 1952-IV (далі — Закон № 1952), який наразі є одним з основних законодавчих актів у сфері реєстрації права власності на нерухомість, каже: речові права на нерухоме майно, що виникли до 01.01.13 р., визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов:

1) їхня реєстрація була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення;

2) на момент виникнення речових прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Докладно пояснимо, що це означає.

Давня реєстрація: які документи її підтверджують

Право власності — різновид речового права на нерухомість. Усі роки незалежності нашої держави та до кінця 2012 р. реєстрацію нерухомості, у т.ч. права власності на неї, здійснювали всім знайомі БТІ (бюро технічної інвентаризації). Щоправда, до лютого 2002 р. відомості про реєстрацію заносили до реєстрових книг відповідного населеного пункту, а з лютого 2002 р. та до кінця 2012 р. право власності фіксували в Реєстрі прав власності на нерухоме майно (далі — Реєстр прав). Він функціонував до запровадження Держреєстру, а після цього став його архівною складовою (про це буде далі).

Щоб з'ясувати, які документи підтверджують ваше речове право, важливо простежити хронологію нормативно-правових актів, що регулювали питання реєстрації права власності на нерухоме майно.

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 41

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати