Несвоєчасний перехід на МСФЗ: які податкові наслідки
19.07.2019 | 08:14
Вид діяльності підприємства — видобування корисних копалин (піску). Річної звітності за МСФЗ за 2018 рік не надано. Які штрафи передбачено, якщо підприємство не перейшло на МСФЗ в 2018 р.?

Як зрозуміло із запитання, уже за 2018 р. підприємству належало вести бухгалтерський облік за міжнародними стандартами.

Враховуючи цю інформацію, висока ймовірність того, що у підприємства перекручені (неправильні) показники бухобліку. Адже ведення бухобліку в 2018 р. не відповідало методології МСБО.

Отже, в аналізованому випадку існує значний ризик, що контролери під час перевірки застосують до підприємства санкції — як адміністративні, так і фінансові, з ймовірним донарахуванням зобов’язань з податку на прибуток (якщо через перекручення показників занижено податкові зобов’язання до сплати в бюджет).

Можливі санкції (додаткові суми податків):

1. Статтею 1642 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) передбачено, що за відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності — встановлено штраф від 8 до 15 НМДГ (від 136 до 255 грн).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року піддано адміністративному стягненню за одно із зазначених правопорушень, — обумовлюють штраф від 10 до 20 НМДГ (від 170 до 340 грн).

2. Якщо контролери встановлять, що неправильне ведення обліку спричинило заниження суми податку на прибуток до сплати, то за результатами перевірки буде донараховано суму податку на прибуток, яку слід сплатити до бюджету.

3. Згідно з п. 123.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, на підставах, установлених пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, то це тягне накладення на платника податків штрафу — 25% суми визначеного податкового зобов'язання.

За повторного протягом 1095 днів визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку такий факт спричиняє накладення на платника податків штрафу — 50% суми нарахованого податкового зобов'язання.

4. На суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ. Відповідно до п. 129.4 ПКУ пеня нараховується на суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом (включно із сумою штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діє на кожний такий день.

5. Існує ймовірність, що до посадових осіб підприємства можуть застосувати санкції, передбачені ст. 163-16 КпАП, за порушення порядку оприлюднення фінансової звітності (адже фінзвітність складено не за МСБО). Такі порушення можуть вилитися у штраф від 1000 до 2000 НМДГ (від 17000 до 34000 грн).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати