Нюанси формування витрат комунального підприємства
Підприємство комунальної форми власності, основний вид діяльності — постачання теплової енергії та послуг з централізованого опалення.  Використовує у виробничому процесі основні засоби, отримані безкоштовно згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування, та здійснює амортизаційні відрахування, які лягають у витрати виробництва, при цьому відносить суми цих відрахувань у розмірі місячних сум до інших доходів підприємства. Чи можна включати такі суми витрат до розрахунку тарифів на постачання теплової енергії та послуг з централізованого опалення?

Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання затверджено постановою НКРЕКП від 25.06.19 р. № 1174 (далі — Порядок № 1174).

У п.1.12 цього Порядку зазначено, що в разі зміни протягом строку дії тарифів величини окремих витрат, пов'язаних із провадженням ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, з причин, які не залежать від ліцензіата, зокрема збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, зміни мінімальних обов'язкових гарантій в оплаті праці у сфері житлово-комунального господарства в частині формування ставок (окладів) для робітників та посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, орендної плати та амортизаційних відрахувань, витрат на покриття втрат ліцензіата, підвищення або зниження цін і тарифів на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, зміни обсягу фінансових витрат, складової планованого прибутку, за умови, що сумарно це призвело до зміни тарифних витрат більш ніж на 2% від установленого рівня, може проводитися перерахування тарифів шляхом коригування лише тих складових частин структури тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення.

Керуючись зазначеним, можна дійти попереднього висновку, що суми перелічених у запитанні витрат можна включити в розрахунок тарифів на постачання теплової енергії.

Водночас редакція газети «Все про бухгалтерський облік» не є органом, уповноваженим надавати роз’яснення щодо цього питання. 

З огляду на це радимо вам з приводу порушеного питання звернутися з письмовим запитом до Регулятора — Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, як компетентного органу, зокрема щодо формування тарифів на постачання теплової енергії.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати