Нюанси обліку табеля робочого часу
07.10.2019 | 08:20
Чи є порушенням не ставити позначку «ВД» у табелі обліку робочого часу у вихідні дні, якщо працівник увесь місяць перебував у відряджені, але робота у вихідні дні не проводилась, за всі дні відрядження виплачено добові? У робочі дні проставлено «ВД» 8 годин та виплачено з/п.

Ні, це не буде порушенням. І це не буде порушенням тому, що немає нормативного документа, який би визначав, коли та як має ставитися ця чи інша відмітка. 

Форму табеля затверджено наказом Держкомстату України від 05.12.08 р. № 489. І в примітках до форми сказано, що вона «носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. За необхідності форма може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві». А як вести табель, коли, як та які робити в ньому фіксувати, наказ не визначає. Тому кожне підприємство має самостійно розробити положення про табельний облік і прописати в ньому порядок проставляння позначок такий, який уважає для себе зручним та зрозумілим. Однак з огляду на те, що дані табеля є підставою для заповнення форм державних статистичних спостережень.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати