Нюанси отримання ліцензії на зберігання пального
22.10.2019 | 08:19
174 0
На підприємстві обліковується навантажувач (вантажність — 5 т, бак — 300 л). Не завжди є можливість заправлятись на АЗС, тому возимо із собою додатково 2 бочки по 200 літрів. Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання дизпалива? На самому підприємстві ємностей для зберігання палива немає. 

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) визначено, що місцем зберігання пального є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зокрема, згідно зі статтею 15 Закону № 481 суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

Наведене в Законі визначення не надає однозначної відповіді про розуміння місця (території) для зберігання пального. У контексті цих визначень можемо припустити, що місцем зберігання (територією) у вашому випадку буде визначено навантажувач, а як ємності виступатимуть бочки (які він возить із собою). Тому варто отримати ліцензію на зберігання пального, тим паче що її вартість — усього 780 грн, а сума штрафу — 500 тис. грн.

Додатково радимо вам отримати індивідуальну податкову консультацію ДПС України щодо цього питання відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України.

Думки стосовно аналогічних ситуацій різняться навіть у ДПС України, яка, в свою чергу, надає платникам різні тлумачення схожих питань, які стосуються отримання ліцензій на зберігання пального.

Наприклад, в ІПК від 19.07.19 р. № 3350/6/99-99-12-02-02-15/ІПК ДФС надано відповідь на звернення платника з такого питання: «чи можуть бути визнані пересувні/причепні ємності (причепні бочки) та цистерни автомобілів-бензовозів місцями зберігання пального у розумінні Закону № 481 та чи підлягають вони обов’язковому ліцензуванню з 01.07.2019?». ДФС надано роз’яснення, що для здійснення діяльності зі зберігання пального у розумінні Закону № 481 суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію.

А в ІПК від 15.08.19 р. № 3814/6/99-99-12-02-02-15/ІПК ДФС висловлює іншу думку майже з ідентичного питання.

Запитання: «Чи потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального, що використовується для власних потреб, за відсутності у суб’єкта господарювання власного та/або орендованого стаціонарного об’єкта (цистерни/ємності) для зберігання пального, а наявні лише пересувні ємності (цистерни)?

Відповідь ДФС: у розумінні Закону № 481 суб’єкту господарювання необхідно отримувати ліцензію для здійснення зберігання пального у стаціонарних цистернах/ємностях.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати