Нюанси подання квартальної звітності з ПДВ
07.04.2020 | 08:24
Нами подано 27.01.2020 р. декларацію з ПДВ за IV квартал 2019 р. (у декларації не поставлена позначка, що подається заява про застосування квартальної звітності). Також подано заяву про застосування квартальної звітності з ПДВ на 2020 р. 27.01.2020 р., а 03.02.2020 р. подано декларацію з ПДВ ( звітна нова), де поставлена позначка до декларації, що подається заява. Заяву нову не подали, так як попередню заяву податкова прийняла, і у звітній декларації позначки не було. Тепер інспектор податкової наполягає, що потрібно здавати місячну декларацію, оскільки за січень декларація не здавалась, а нам загрожують штрафи і т.д. Прошу підказати, як діяти? 

Пунктом 202.2 ПКУ передбачено, що обрати квартальний податковий період можуть платники податку, які сплачують єдиний податок. Для цього їм потрібно подати до контролюючого органу заяву про вибір квартального податкового періоду, форму якої наведено в додатку 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.16 р. № 21 (далі — Порядок № 21), разом з декларацією за результатами останнього податкового періоду календарного року.

У заяві слід зазначити: дату, з якої обирають квартальний звітний період; період (квартал), з якого платник податків сплачує єдиний податок; групу та ставку єдиного податку на дату її подання.

Квартальний звітний (податковий) період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року до закінчення такого року або до переходу платника податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, на сплату інших податків і зборів.

Якщо платник податку разом із декларацією за наслідками останнього звітного (податкового) періоду календарного року не подав до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку, зазначеної вище заяви, то він зобов’язаний з першого звітного (податкового) періоду наступного календарного року застосовувати місячний звітний (податковий) період (п. 3 р. ІІ Порядку № 21).

Це стосується й платників податку, які вже застосовують квартальний звітний період у поточному звітному році та планують застосовувати його наступного року. Такі платники також разом із декларацією за IV квартал поточного року мають подати заяву, а якщо ні, то вони повинні перейти на щомісячний період звітування з ПДВ.

Квартальну декларацію подають за формою, установленою на дату надання до контролюючого органу за місцем обліку платника податку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Звітну нову декларацію складають таким чином, ніби звітної декларації взагалі не було. Тож у цьому разі потрібна повна комплектація декларації з ПДВ, а отже, на нашу думку, разом із звітною новою декларацією з ПДВ належить подати і заяву про перехід на квартальну звітність.

В ІПК ДФС від 22.04.19 р. № 1731/6/99-99-15-02-01-15/ІПК податківці дозволяють не подавати ще раз додатки, показники яких не зазнали змін. Але це — ІПК, і вона стосується додатків до декларації, а не заяв, які подають разом із декларацією.

Тож формально за ІV квартал 2019 року з декларацією із ПДВ не було подано відповідної заяви на квартальну звітність із ПДВ. Хоча де-факто така заява була подана. 

В аналізованому випадку можна спробувати оскаржити дії контролерів в судовому порядку. Але гарантій, що суд стане на ваш бік, немає.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати