Нюанси подання звітності мікропідприємством
Прошу надати консультацію з приводу подання фінансової звітності за 9 місяців 2019 року, позаяк у 25 Стандарт внесено зміни. Ми подаємо спрощену звітність раз на рік як мікропідприємство. Чи зобов’язані ми подавати фінзвіт та декларацію з податку на прибуток  до ДФС?  

Мікропідприємства, які визнані такими відповідно до Закону про бухоблік, складають фінансову звітність мікропідприємства (Баланс за ф. № 1-мс і Звіт про фінансові результати за ф. № 2-мс) — про це чітко зазначено в пп. 2 п. 2 НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність».

Відповідно до абз.16 п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, підприємства, які згідно із Законом про бухоблік належать, зокрема, до мікропідприємств, подають відповідним органам скорочену за показниками річну фінансову звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати. Тобто контролюючим органам (ДФС, Держстату) мікропідприємства мають надавати лише річну фінансову звітність мікропідприємства, а саме — Баланс за ф. № 1-мс і Звіт про фінансові результати за ф. № 2-мс. Проміжну фінзвітність (за квартал, півроку, 9 місяців) контролюючим органам мікропідприємства за загальним правилом не подають.

Виняток із цього загального правила становлять мікропідприємства — платники податку на прибуток із квартальним звітним періодом. Вони повинні подавати фінзвітність податківцям разом із декларацією з податку на прибуток. До статистики квартальну фінзвітність їм подавати не потрібно.

Тож якщо Ваше підприємство згідно із Законом про бухоблік належить до категорії мікропідприємств, але є платником податку на прибуток з квартальним звітним періодом, то разом із податково-прибутковою декларацією за 9 місяців до ДПС слід подавати і спрощену фінзвітність за ф. 1-мс та ф. № 2-мс. До органу статистики проміжну фінзвітність подавати не потрібно. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати