Нюанси роботи турагента з готівкою
ФОП 3 групи — платник єдиного податку, туристичний агент. Яку суму ми можемо брати у туристів у день? Від одного туриста 50 тис. грн? Чи взагалі 50 тис. грн на  день? Вносити собі на розрахунковий рахунок отримані кошти від туристів як торговельну виручку ми повинні цього самого дня? Який максимально допустимий розмір торговельної виручки на день?

1. Щодо ліміту на готівкові розрахунки

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою із суб'єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень включно (пп. 1 п. 7 р. ІІ постанови НБУ від 29.12.17 р. № 148).

Тож у випадку, що розглядається, турагент має право здійснювати готівкові розрахунки (приймати готівку) від кожного туриста-фізособи до 50000 грн на день, тобто максимальна сума, яку Ви можете прийняти від одного туриста в межах одного дня, — 49999 грн).

2. Щодо періодичності внесення готівкової торговельної виручки на рахунок в банку

Оприбуткування та облік фізичними особами — підприємцями отриманих доходів здійснюється в Книгах обліку доходів і витрат (або Книгах обліку доходів) у порядку, визначеному Податковим кодексом України (абз. 5 п. 11 Положення № 148).

Тобто у день отримання готівкової виручки підприємець має зробити запис у Книзі обліку доходів (доходів і витрат). Більше про нюанси готівкових розрахунків у підприємців – у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 21 за 2019 рік на стор. 25.

ДФСУ в індивідуальній податковій консультації від 09.11.17 р. № 2561/П/99-99-13-01-02-14/ІПК роз'яснила: якщо підприємець-єдинник вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була відображена у Книзі обліку доходів, то в платіжному дорученні зазначається «Призначення платежу»: виручка за певний період. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника єдиного податку.

Відповідно до абз. 3 п. 14 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, фізичним особам — підприємцям ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються. Тому підприємці мають право здавати готівкову виручку в банк (вносити на свій підприємницький рахунок) тоді, коли вважають за потрібне. 

3. Щодо максимального розміру торговельної виручки на день 

Максимально допустимого розміру торговельної виручки на день не існує. На законодавчому рівні величина торговельної виручки (у розрахунку на день, квартал чи інший період) не обмежена.

Для платників єдиного податку є обмеження лише щодо обсягу доходу за рік (для 3 групи — 5 млн грн — пп. 3 п. 291.4 ПКУ), і то лише для цілей перебування на спрощеній системі оподаткування.

Якщо річний обсяг доходу перевищить встановлений ПКУ ліміт, підприємець-єдинник буде зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування (пп. 3 пп. 298.2.3 ПКУ).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати