Нюанси розрахунку ЄСВ
26.11.2019 | 08:32
Як правильно здійснити лікарняний розрахунок співробітнику, якщо в періоді, за який береться розрахунок, була виплачена премія за минулий рік (в розмірі 100 тис. грн, ЄСВ — 62,6 тис. грн)? Чи потрібно 100 тис. грн ділити на 12 місяців, 62,6 тис. грн. ділити на 12 місяців чи брати всю суму?

Це питання врегульовано нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Відповідно до п. 32 Порядку № 1266 середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги з тимчасової непрацездатності, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включають до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який подають до ДФС.

Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нараховано ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати. Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, з розрахункового періоду виключають (п. 3 Порядку № 1266).

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) не може перевищувати максимальної величини бази нарахування ЄСВ з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється шляхом ділення її встановленого розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30,44) — п. 4 Порядку № 1266 (у 2019 р. — 2056,34 грн/день).

Таким чином, премія до розрахунку лікарняних включається однією сумою в розмірі, з якого сплачено ЄСВ, але не вище за максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Тобто берете до розрахунку 62295 грн (на 12 ділити не потрібно).

Зауважте: якщо у місяці нарахування премії в сумі 100 тис. грн було нараховано ще зарплату, наприклад 20 тис. грн, то до гр. 17 таблиці 6 Звіту з ЄСВ включається сума 120 тис. грн, а до гр. 18 — 62295 грн і саме на неї нараховується ЄСВ. Тож ці 62295 грн і беруть до розрахунку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати