Нюанси відшкодування витрат на відрядження
06.11.2019 | 08:20
Працівника відрядили по Україні. Після повернення він надав авансовий звіт та документи до нього. В квитках на проїзд місце відправлення зазначено м. Кременчук (місце проживання та прописки працівника). Чи має право юридична особа відшкодувати витрати на проїзд, якщо вона зареєстрована у м. Полтава?

У принципі законодавством це не заборонено.

Але з огляду на те, що під час перевірок контролюючі органи звертаються до норм Інструкції № 59 (формально вона обов’язкова лише для бюджетників), можливість відшкодування відрядженому працівнику витрат на проїзд не з місця, де зареєстрований роботодавець, а з місця реєстрації працівника, роботодавцю варто передбачити у внутрішньому Положенні про відрядження.

Інакше під час перевірки відшкодування цих витрат можуть розцінити як додаткове благо працівника та донарахувати податок на доходи і військовий збір, а також застосувати до роботодавця відповідальність за невідображення цього доходу у ф. №1ДФ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати