Нюанси виплати дивідендів
21.11.2019 | 08:21
Якщо строк виплати дивідендів настає, але відсутні обігові кошти на виплату, чи можливе переведення боргу за дивідендами, термін виплати яких настає, у поворотну фінансову допомогу, надану фізособою (засновником), проводкою Дт 671 Кт 55? Які документи необхідні для проведення цієї операції? 

Згідно з ч. 4 ст. 26 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.18 р. № 2275-VIII виплата дивідендів ТОВ і ТДВ здійснюється у строк, що не перевищує 6 місяців із дня прийняття рішення про їх виплату, якщо інший строк не встановлений статутом товариства або рішенням загальних зборів учасників.

В аналізованому випадку оптимальним буде варіант встановлення загальними зборами нових строків для виплати дивідендів.

Зазначимо, що на сьогодні методологічно не визначено можливість зарахування невиплачених дивідендів в отримані поточні позики (зокрема, це не передбачено Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291).

Якщо перенесення строків виплати дивідендів через загальні збори Вам не підходить, то можливий варіант часткової виплати дивідендів з подальшим отриманням від такого власника поворотної фіндопомоги і так циклічно до моменту закриття всієї заборгованості з виплати дивідендів.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати