Нюанси заповнення балансу малого підприємства
При заповненні балансу малого підприємства виникли запитання: до якого рядка звіту включати кредитове сальдо 6441 субрахунку та дебетове сальдо 6442 субрахунку, чи потрібно брати згорнуте сальдо 644 рахунку?Бухоблікова програма «підтягує» сальдо за Дт 6442 в рядок 1190 балансу та за Кт 6441 в 1690 рядок, але тоді підсумок за оборотно-сальдовою відомістю не сходиться з підсумком балансу на суму, що обліковується за Дт 6442 (заблоковані та незареєстровані податкові накладні від постачальників). Як правильно робити?

У зв’язку з тим, що методологія бухобліку ПДВ (у т.ч. у контексті роботи системи електронного адміністрування ПДВ і блокування реєстрації податкових накладних) та відображення його у фінзвітності на законодавчому рівні належно не визначена, радимо щодо цього звернутися за роз’ясненням до Міністерства фінансів України. Вважаємо, що у Вашому випадку програма коректно «підтягує» у фінзвітність дебетові залишки за субрахунком 6442 (у рядок 1190 Балансу) і кредитові залишки за субрахунком 6441 (у рядок 1690 Балансу). Оскільки згідно з п. 3 р. IV НП(С)БО 1 згортання статей активів і зобов'язань неприпустиме, крім випадків, передбачених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності. Тож якщо це безпосередньо не передбачено в облікових стандартах, згортати залишки неприпустимо. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати