Нюанси заповнення ТТН
22.08.2019 | 08:20
116 0 Оренда
Ми є орендарем, у травні 2019 року орендували вантажні автомобілі з водіями (паливо наше) для перевезення нашої продукції покупцям. У цій ситуації під час виписування ТТН у графі «автомобільний перевізник» зазначати найменування нашого підприємства чи підприємства-орендодавця?

У графі ТТН «автомобільний перевізник» зазначають найменування особи, яка здійснює перевезення. Оскільки нормами Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) визначено: за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доправити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату (ст. 909 ЦКУ). Окрім того, ст. 798 ЦКУ передбачено, що предметом договору найму транспортного засобу можуть бути повітряні, морські, річкові судна, а також наземні самохідні транспортні засоби тощо. Договором найму транспортного засобу може встановлюватися, що його передають у найм з екіпажем, який його обслуговує (ст. 805 ЦКУ). Додатково у ст. 800 ЦКУ прописано: наймач самостійно використовує транспортний засіб у своїй діяльності і має право без згоди наймодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу.

Отже, якщо ваше підприємство уклало договір перевезення, у графі ТТН «автомобільний перевізник» слід зазначити найменування вашого підприємства. Орендодавець транспортних засобів стороною договору перевезення не виступає.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати