Нюанси заповнення звіту для Пенсійного фонду щодо працівників ЗМІ
16.01.2020 | 08:19
Ми — комунальне підприємство (обласне телебачення), у нас працюють журналісти, у звіті до Пенсійного фонду (таблиця 7, наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства) попередній бухгалтер зазначала наших журналістів. Які підстави для зазначення цих осіб і чи діє така пільга тепер?

Справді, свого часу ст. 16 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» було встановлено, що при нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю. Відтак вели спеціальний облік стажу журналістів комунальних ЗМІ. 

Законом України від 03.10.17 р. № 2148-VIII до ст. 16 вищеназваного Закону було внесено зміни: пенсійне забезпечення працівників засобів масової інформації здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», тобто на загальних підставах. Тож облік страхового стажу ведеться на загальних підставах і дод. 7 з 11.10.17 р. не заповнюється.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати