Нюанси заповнення Звіту про фін.результат
Наше підприємство є малим, подаємо декларацію з податку на прибуток раз на рік, а фін.звітність поквартально до органів статистики. Підкажіть, будь ласка, рядок 2300 (податок на прибуток) Звіту про фінансові результати заповнюється тільки раз на рік згідно з декларацією з податку на прибуток? Чи повинні заповнювати поквартально?

Якщо ваше підприємство веде облік згідно з нацстандартами, то рядок 2300 проміжного звіту про фінансові результати можна й не заповнювати. І ось чому.

У п. 5 П(С)БО 17 «Податок на прибуток» зазначено: поточний податок на прибуток визнають зобов’язанням у сумі, що підлягає сплаті. Своєю чергою, п. 3 цього Стандарту поточним податком на прибуток уважає суму податку, визначену у звітному періоді відповідно до податкового законодавства. Оскільки податкове законодавство у вашому випадку передбачає визначення податку на прибуток за підсумками року, то його нарахування (проводкою Дт 98 Кт 641) та відображення в проміжному фінзвіті можна вважати недоречним. Опосередковано на це вказує й лист Мінфіну України від 24.01.13 р. № 31-08410-06-52297.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати