Нюанси застосування соціальної пільги працівнику
30.10.2019 | 08:18
У нас працює найманий працівник, приватний підприємець, 2 група єдиного податку, сумісник. Чи можна застосувати соціальну пільгу 2500,00 грн?  

Працівник має право на пільгу в розмірі 960,50 грн.

Відповідно до пп. пп. 169.2.1 та 164.4.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) застосовують до нарахованої зарплати, якщо її розмір не перевищує граничного розміру доходу, визначеного пп. 169.4.1 ПКУ, у 2019 р. — 2690 грн. У Вашому випадку це правило виконується: 2500 грн < 2690 грн.

Оскільки працівник є приватним підприємцем 2 групи єдиного податку, то згідно з пп. 169.2.3 ПКУ ПСП не може бути застосована до доходу від підприємницької діяльності. Проте до складу доходу від підприємницької діяльності не входить зарплата, одержана за іншим місцем роботи. Тому право на пільгу залишається.

Для того аби скористатися правом на ПСП, працівник має подати заяву про надання пільги згідно з п. 4 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 р. № 1227.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати