Норми видачі спецодягу: аргументуємо право встановлювати їх самостійно
13.02.2020 | 09:26
Чи може підприємство самостійно встановлювати норми видачі спецодягу? За якою формою складати акт огляду спецодягу, що був в експлуатації?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: Так, підприємство може самостійно встановлювати норми видачі засобів індивідуального захисту працівникам (далі — спецодяг, засоби захисту). Це питання умовно можна розділити на два: облікова і технічна частини.

 Для обліку та списання спецодягу слід користуватися типовими формами первинних облікових документів. Якщо типової форми первинного документа немає, а вона для роботи потрібна, її можна розробити самостійно з урахуванням вимог до первинних документів, наведених у ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-XIV.

А тепер про це детальніше.

Власні норми видачі спецодягу: головні аргументи "ЗА"

Забезпечення працівників спецодягом і врахування його вартості при обчисленні об'єкта обкладення податком на прибуток довгий час було каменем спотикання між підприємствами та податковими органами, особливо, коли на законодавчому рівні норми забезпечення працівників спецодягом не були встановлені, й підприємствам доводилося розробляти їх самостійно.

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 14 за 2020 р. на стор. 30

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати