Облік поліпшень та повернення оз постачальникові: історія виправлення однієї помилки
10.02.2020 | 09:18
У квітні 2019 р. підприємство купило складське приміщення (ввело в експлуатацію й розпочало амортизувати). Згідно з договором строк оплати — до жовтня 2019 р. У липні 2019 р. було проведено роботи з утеплення частини приміщення, які були прийняті у вересні 2019 р. відповідно до акта приймання-передачі виконаних робіт. Вартість робіт була помилково віднесена до складу витрат у ІІІ кварталі 2019 р. Через відсутність коштів на оплату приміщення в жовтні 2019 р. було прийнято рішення про повернення будівлі постачальникові, після чого в листопаді 2019 р. воно було передано за тією самою ціною, що й придбавалася. З грудня 2019 р. приміщення було взято в оперативну оренду в того самого постачальника.

Як правильно відобразити ці операції в бухгалтерському та податковому обліку і як виправити допущену в ІІІ кварталі помилку, що призвела до завищення витрат?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: Умовно припустимо, що всі виправлення в обліку ми провадитимемо до того, як буде закрито звітний рік і складено фінзвітність. Якщо вже так, то суму завищених витрат відображаємо в бухгалтерському обліку методом "червоного сторно". У разі якщо в результаті занижено оподатковуваний прибуток за 9 місяців 2019 р., донараховуємо і сплачуємо податок на прибуток і самоштраф залежно від обраного способу виправлення. За умови експлуатації решти частини будівлі на період проведення робіт нарахування амортизації не призупиняємо. Під час повернення будівлі постачальникові у зв'язку з неможливістю оплати відображаємо операцію як продаж.

 Визначаємося з характером здійснених поліпшень

Роботи з утеплення частини складського приміщення цілком вписуються в поняття "модернізація".

     <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 41

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати