Облік працівника на період проходження військової служби за контрактом
25.06.2020 | 08:21
Працівника призвано на військову службу за призовом осіб офіцерського складу з 12.11.18 р. Середній заробіток нараховували виходячи із зарплати за попередні 2 місяці (вересень-жовтень 2018 р.). Під час проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу цей працівник 8 квітня 2020 року підписав контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу терміном на 1 рік. Підкажіть, будь ласка, чи підписання контракту є підставою для нового обчислення середнього заробітку? Чи продовжує зберігатися попередній середній заробіток?

Міністерство соціальної політики України у листі від 07.07.16 р. № 888/13/84-16 розтлумачило, що працівник, якого призвано під час мобілізації, на особливий період, може укласти контракт на продовження військової служби, не звільняючись з неї. У цьому разі не відбулося звільнення працівника, призваного під час мобілізації, на особливий період, з військової служби, а отже, за ним продовжує зберігатися попередній середній заробіток.

Якщо працівник, якого призвано під час мобілізації, на особливий період, звільнився з військової служби і через певний проміжок часу уклав контракт на її продовження, то йому потрібно розраховувати новий середній заробіток з урахуванням норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Ваша ситуація схожа: працівник продовжує службу за новим контрактом, але він не був звільнений з військової служби. Тож за ним зберігається той самий середній заробіток.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати