Облік витрат на розробку експериментальної продукції
19.08.2021 | 08:00
Розробляємо експериментальну продукцію (верстат). Підкажіть, будь ласка, що з обліком витрат і звітністю? Як організувати та вести облік експериментальної продукції?

Усі витрати підприємства, понесені у зв’язку з виробництвом дослідних зразків нового виду продукції, слід стандартно акумулювати за дебетом рахунку 23 «Виробництво». Сюди будуть мають потрапляти, наприклад, прямі матеріальні витрати на виробництво (вартість сировини, матеріалів тощо), витрати на оплату праці працівників, зайнятих випуском зразків продукції, разом із нарахованою сумою єдиного внеску, амортизація виробничого обладнання та інші витрати, безпосередньо пов’язані з виробництвом дослідних зразків.

Після закінчення виробничого процесу собівартість дослідних зразків списують до складу операційних витрат на субрахунок 941 «Витрати на дослідження і розробки» (Дт 941 Кт 23), якщо внаслідок випробувань вони непридатні для продажу.

Після випробувань можуть бути оприбутковані окремі деталі, придатні до використання/продажу. У такому разі роблять запис: Дт 207 «Запасні частини», 209 «Інші матеріали» Кт 23. Залежно від цілей використання такі ТМЦ оприбутковують або за чистою вартістю реалізації (якщо планують їх продати), або за вартістю можливого використання (п. 2.13 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Мінфіну України від 10.01.07 р. № 2).

Якщо ж випробування проведені успішно, але частина зразків не взяла участі у випробуванні й готова до продажу, то їх оприбутковують як готову продукцію (Дт 26 «Готова продукція» Кт 23 «Виробництво») і в подальшому реалізують.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати