Обмін земділянками в масиві земель сільгосппризначення: закон уже на підході

З 01.01.19 р. набере чинності надто важливий Закон України від 10.07.18 р. № 2498-VIII, який, судячи з його назви, повинен стимулювати зрошення, вдосконалити використання сільгоспземель та запобігти їх рейдерському захопленню.

Цим Законом, зокрема, передбачено, що власники земділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільгосппризначення матимуть право обмінюватись ними. Щоправда, обміняти земділянку державної або комунальної власності на іншу земділянку в цьому ж масиві можна буде за умови, що обидві мають однакову нормативно-грошову оцінку або різниця між такими оцінками становить не більше 10%. Що важливо, на ось цей обмін не поширюватиметься дія мораторію на відчуження земель сільгосппризначення, бо відповідні зміни буде внесено до п. 15 Перехідних положень ЗКУ.
Так само орендарі на період дії договору оренди зможуть обмінюватись належними їм правами користування земділянками сільгосппризначення в межах масиву шляхом взаємного укладення договорів суборенди. Причому на взаємне передання земділянок (їх частин) у суборенду не потрібна згода орендодавця, що підтверджують зміни до ч. 6 ст. 93 ЗКУ та до Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV.

Докладніше читайте в № 93 газети «Все про бухгалтерський облік» за 2018 рік, стор. 13.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати