Обсяг постачання перевищує залишок придбання: чи заблокують податкову накладну
11.06.2020 | 08:19
ТОВ у травні 2020 року придбало у ФОП будівельні матеріали на загальну суму 436555,82 грн (без ПДВ) та оприбуткувало собі на склад. У травні 2020 року ці будівельні матеріали були реалізовані на загальну суму 496013,80 грн (з ПДВ). У зв’язку з тим, що Товариство придбало будівельні матеріали без ПДВ, виникає податкове зобов’язання на суму ПДВ — 82668,97 грн. Оскільки по ланцюгу не було постачання будівельних матеріалів з ПДВ, Товариство буде поповнювати електронний рахунок ПДВ для збільшення ліміту для реєстрації податкової накладної власними коштами з розрахункового рахунку. Просимо вас роз’яснити, чи буде в цьому випадку блокування податкової накладної через те, що обсяг постачання товару перевищуватиме величину залишку обсягу придбання такого товару згідно з пп. 2.1 п. 2 «Критеріїв ризикованості здійснення операцій»? Як у такому разі Товариству уникнути блокування податкової накладної та які необхідно здійснити заходи до початку її реєстрації?

Так, в описаному вами випадку із названих підстав (у зв’язку з тим, що обсяг постачання товару перевищуватиме величину залишку обсягу придбання такого товару згідно з пп .2.1 п. 2 «Критеріїв ризикованості здійснення операцій») у Товариства є ризик блокування податкової накладної (далі — ПН).

У такому разі вам доведеться поповнювати електронний рахунок ПДВ для збільшення ліміту для реєстрації цієї ПН власними коштами з розрахункового рахунку. 

Крім цього, доцільно подати Таблицю даних платника податку (якщо її ще не подавали). Подають її відповідно до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.19 р. № 1165 (далі — Порядок № 1165).

Таблиця містить інформацію щодо специфіки діяльності платника податку, її подання — це право платника. Таблиця може подаватися незалежно від факту зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН.

Контролюючий орган роз’яснює, що подавати Таблицю з кожною квитанцією про зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної платнику податків не потрібно.

У Таблиці платник податків зазначає:

— види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

— коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі — ДКПП), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 13 Порядку № 1165).

Таблицю подають з поясненням, у якому зазначається вид діяльності з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку № 1165). Згадані документи розглядаються комісією регіонального рівня, яка ухвалює рішення про врахування або неврахування Таблиці.

У разі якщо за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що ПН/РК відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, передбачених у п. 3 Порядку зупинення, зокрема, якщо у ПН/РК відображена операція за товаром з кодом згідно з УКТ ЗЕД та/або послугою за кодом відповідно до ДКПП, які зазначені у Таблиці, що врахована контролюючим органом, реєстрація таких ПН/РК у Єдиному реєстрі податкових накладних не зупиняється.

Алгоритм реєстрації податкових накладних у ЄРПН та Порядок зупинення їх реєстрації не передбачають іншої форми «попереднього» (до відправлення ПН на реєстрацію в ЄРПН) надання підприємством аргументів, які б підтвердили, що операція з постачання не є ризикованою (фіктивною тощо).

Тож вам потрібно направити ПН на реєстрацію. Далі, в разі зупинення реєстрації ПН в ЄРПН, контролюючий орган протягом операційного дня направить вам в автоматичному режимі квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН. 

Ви маєте право подати до контролюючого органу пояснення та копії документів до зупинених ПН протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН.

Комісія регіонального рівня розглядає подані пояснення та копії документів до зупинених ПН протягом 5 робочих днів та ухвалює одне з рішень: про реєстрацію ПН, після чого ПН реєструється в ЄРПН за умови наявного ліміту, або відмову в такій реєстрації.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати