Одне відрядження = однакові добові? Зовсім ні!
07.06.2017 | 17:32
Чи правомірно встановлювати різний розмір добових для працівників, що перебувають в одному відрядженні та виконують ідентичну роботу?

Відповідь: Так, на нашу думку, ви маєте право встановлювати різні добові співробітникам навіть за тією самою поїздкою.

Річ у тім, що п. 170.9.1 Податкового кодексу України прописує лише максимальний розмір добових для закордонних поїздок — 80 євро за курсом НБУ за кожен день відрядження. Та й узагалі це максимум для необкладення податком на доходи. Тобто ви можете прописати й суми, більші ніж 80 євро, але з різниці доведеться утримати податок на доходи та військовий збір.

 

Що стосується конкретного розміру добових на підприємстві, то його прописують або в Положенні про відрядження, або зазначають конкретний розмір добових у наказі про відрядження. Законодавство не забороняє прописати різні розміри добових для співробітників, яких направляють у одне й те саме відрядження. Головне — дотримуватися максимуму або правильно розраховувати та сплачувати податки в разі перетину межі.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати