Одноосібне підписання статуту керівником — учасником товариства
06.09.2019 | 08:22
180 0
Чи може директор ТОВ одноосібно підписати статут ТОВ (відповідно до нового закону), якщо він є одним з учасників ТОВ і володіє часткою в статутному капіталі розміром 94%?

Якщо ми правильно зрозуміли, то йдеться про внесення змін до статуту.

Внесення змін до статуту належить до компетенції загальних зборів і таке рішення приймається трьома чвертями голосів усіх учасників товариства, які мають право голосу з відповідних питань (п. 2 ч. 2 ст. 30, ч. 2 ст. 34 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.18 р. № 2275-VIII, далі — Закон про ТОВ).

Тож якщо учасник, який є директором, володіє 94% статутного капіталу, то саме він і може ухвалити рішення щодо внесення змін і підписати відповідний протокол засідання загальних зборів.

А в ч. 3 ст. 11 Закону про ТОВ сказано, що зміни до статуту підписують учасники, які голосували за рішення про внесення змін.

Таким чином, якщо голосував тільки учасник, який є директором, то він один і має підписати зміни.

Якщо за зміни голосували інші учасники, то вони також повинні підписувати зміни.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати