Одноразова допомога працівнику, який виходить на пенсію: чи нараховувати ЄСВ
Під час звільнення пенсіонер, який працював на підприємстві більше 10 років, отримує одноразову матеріальну допомогу в розмірі трьох посадових окладів згідно з колективним договором. Чи нараховувати на цю суму ЄСВ?

Відповідь: Питання щодо нарахування ЄСВ залежить від того, чи є така виплата зарплатою. Адже згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI єдиний внесок нараховують на суму заробітної плати, включаючи основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначають відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

Згідно з п. 3.6 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5, одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію, що виплачується згідно з чинним законодавством і колективними договорами, не належить до фонду оплати праці.

Тож ЄСВ на цю виплату нараховувати не потрібно.

Аналогічно Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.10 р. № 1170, відносить виплату одноразової допомоги працівникам, які виходять на пенсію, до виплат, на які не нараховують ЄСВ (п. 2 р. І зазначеного Переліку).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати