Оформлення передачі товарів неприбутковим організаціям
Чи правильне передання товарів іншим неприбутковим організаціям накладними?

Відповідь: Так, оформлювати передання товарів неприбутковим організаціям накладними правильно. Можна складати і товарно-транспортну накладну.
Типові форми первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів затверджено наказом Держстату України «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів» № 193  від 21.06.96 р.

Зокрема, накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів типової форми № М-11 використовується для обліку руху матеріальних цінностей всередині підприємства та їх відпуску господарствам свого підприємства, що розташовані за межами його території, а також стороннім організаціям. Накладну-вимогу виписується в двох примірниках і підписується головним бухгалтером або уповноваженою на це особою.
Але тут питання не стільки у формі документа, як у його суті. Адже відповідно до п. 44.1 ПКУ з метою оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Таким чином, для забезпечення вимог звітності, а також підтвердження цільового характеру видатків документ про передання повинен відповідати вимогам, які висуває до первинного документа ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV. І це вельми важливо для підприємства, що передає, й для підприємства, що приймає, адже на неприбуткові підприємства також поширюються правила ведення бухобліку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • акт безоплатного передавання-приймання теж може бути?

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати