Оформлюємо комірника: сумісництво чи цивільно-правовий договір
17.07.2018 | 11:06
На підприємстві працює лише директор. Плануємо прийняти на роботу комірника. Як краще оформити комірника, якщо він вже має основну роботу: за сумісництвом або за цивільно-правовим договором? 

Відповідь: Якщо комірник має іншу основну роботу, краще оформити його за сумісництвом. Адже цивільно-правовий договір (договір підряду) передбачає, що підрядник зобов'язується виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити таку роботу. Договір підряду можна укладати на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові (ст. 837 ЦКУ). Тобто йдеться про договір на виконання певного чітко окресленого завдання, за підсумками якого замовник приймає та оплачує роботу.

Якщо комірник має регулярно виконувати роботу, бути присутнім на робочому місці, дотримуватись установленого режиму роботи та трудової дисципліни, ці відносини вже мають ознаки трудових.

Мінсоцполітики України в листі від 20.04.12 р. № 64/06/187-12 зазначало, що підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, не може вимагати гарантій, передбачених для суб'єктів трудових відносин, оскільки він не має статусу працівника, сам організовує свою роботу й виконує її на власний ризик.

Тому ми не радимо укладати цивільно-правовий договір на виконання роботи комірника.

Більше про відмінність між трудовим і цивільно-правовим договорами читайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 20 за 2015 рік, стор. 17.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати