Оформили митну декларацію та закінчили контроль у різних періодах: коли є податковий кредит
10.01.2018 | 17:06
1094 0 ПДВ
У нас є митна декларація, у якій дата оформлення і завершення митного контролю відрізняються (ПМК — 31.10.17 р., ОНП — 02.11.17 р.). Оплату ПДВ митниці здійснили в жовтні 2017 р. Дата завершення оформлення митної декларації 02.11.17 р. Дата збільшення митного ПДВ у реєстраційному ліміті — 02.11.17 р.
Чи маємо ми право показати податковий кредит по цій митній декларації у жовтні 2017 р. або ж компанія має право на нього у листопаді 2017 р.?

ВІДПОВІДЬ: Згідно з п. 198.2 ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями відповідно до п. 187.8 ПКУ. А п. 201.12 ПКУ визначає, що в разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, уважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Зауважимо, що згідно зі ст. 255 МКУ митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії. При цьому в разі застосування митної декларації на паперовому носії проставляється відбиток штампа ПМК («Під митним контролем») посадової особи митниці, яка прийняла митну декларацію до оформлення, під ним (поряд з ним) — відбиток особистої номерної печатки («Особиста номерна печатка») посадової особи митниці, яка завершила митне оформлення (Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затверджений наказом Мінфіну України від 30.05.12 р. № 651). Виходячи з викладеного, уважаємо, що ви отримуєте право віднести суми ПДВ до податкового кредиту в листопаді 2017 р.

Звертаємо увагу: у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 1 за 2018 р. ми докладно розповіли про цьогорічні новації в обліку з ПДВ:

☕ реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування, поповнення електронного рахунку;

☕ запровадження пільг з ПДВ та акцизу на електроавтомобілі;

☕ 7%-вий ПДВ для медвиробів;

☕ уточнення «книжкової» пільги;

☕ компенсуючі ПДВ-зобов'язання тільки за покупками з ПДВ;

☕ розширення космічної ПДВ-пільги;

☕ розстрочення сплати ПДВ у разі імпорту обладнання;

☕ удар по шопоголіках, «човниках» та дрібних інтернет-магазинах: зниження безПДВшного порогу для ввезення товарів;

☕ розширення пільги для постачання програмної продукції;

☕ зміну визначення касового методу;

☕ зміни в розрахунку суми сільгоспдотації;

☕ нові пільги для експортерів олійних культур.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати