Онлайн-курси у вихідний: як обліковувати робочий час
09.02.2021 | 08:00
467 0
Співробітник навчається онлайн з техніки безпеки, і день навчання припадає на суботу. Як відобразити в табелі обліку робочого часу: фактично у січні буде 19 чи 20 днів?

Гарантії та компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва, визначені постановою КМУ від 28.06.97 р. № 695.

Порядок надання гарантій і компенсацій працівникам, які навчаються онлайн, законодавством не встановлений. Тому ви самі повинні прийняти рішення, як будете компенсувати працівникові цей час і як його відмічати в табелі обліку використання робочого часу.

Порядок обліку використання робочого часу законодавством також не встановлено. Наказом Держстату від 05.12.08 р. № 489 затверджено лише типову форму табелю і наведено тільки мінімальну кількість показників для його заповнення. Порядок обліку використання робочого часу і заповнення табеля підприємство має розробити й затвердити самостійно. За потреби форма табелю і перелік позначок можуть бути доповнені іншими показниками, необхідними для обліку використання робочого часу.

Мінсоцполітики в листі від 29.06.16 р. № 813/13/84-16 рекомендувало використовувати позначку «ІН/22» — інший невідпрацьований час згідно із законодавством. Щоправда, для суботи вона не зовсім годиться. Тому можете запровадити свою, спеціальну, адже перелік позначок, наведений у додатку до форми табеля в наказі від 05.12.08 р. № 489, рекомендований і мінімальний.

Оскільки працівник задіяний у суботу (вихідний день), то позначок у табелі буде 20: 19 про роботу і одна про навчання. За 19 днів — буде нараховано зарплату, як звичайно, а за один — як мінімум середню зарплату.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати