Оператор ринку харчових продуктів: як реєструвати потужності
23.07.2019 | 08:12
Кожен оператор ринку харчових продуктів повинен обов’язково зареєструвати свою потужність у державному реєстрі та отримати персональний номер виду. Підприємство (торгівля напоями) на цей момент не зареєстровано. Які можуть застосувати фінсанкції і хто перевіряє? До якого числа потрібно зареєструватись і які штрафи за несвоєчасну реєстрацію? Які підприємства підлягають реєстрації?

Статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.97 р. № 771/97-ВР (далі — Закон №771) визначено, що державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу. Додатково хочемо нагадати, що експлуатаційний дозвіл отримують оператори ринку, що провадять діяльність, пов'язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження (ст. 23 Закону №771). Тобто якщо ви маєте справу з продукцією рослинництва, експлуатаційний дозвіл вам не треба, а потрібна державна реєстрація потужностей.

Терміни реєстрації: потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), — з 20.09.17 р.; потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), — з 20.09.18 р.; малих потужностей — з 20.09.19 р. згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 22.07.14 р. № 1602-VII. Порядком проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.16 р. № 39, визначено механізми реєстрації.

Відповідальність за порушення термінів реєстрації передбачено п. 2 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» від 18.05.17 р. № 2042-VIII, зокрема, виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов'язковість її державної реєстрації встановлено законом, тягнуть накладення штрафу на юридичних осіб — 20 мінімальних заробітних плат (наразі місячна мінімальна зарплата в Україні становить 4173 грн). Компетентним органом є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати