Оплачуємо проїзд співробітникам: що з ЄСВ
01.10.2021 | 08:00
Підкажіть, будь ласка, якщо підприємство видає своїм працівникам гроші на проїзд на роботу і з роботи, то чи нараховується на такі суми ЄСВ?

Так, суми на проїзд працівників транспортом загального користування є об’єктом нарахування єдиного внеску.

Аби аргументувати відповідь, звернемося до документа, який визначає перелік виплат, що підлягають включенню до фонду оплати праці, — Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі — Інструкція № 5). Згідно з пп. 2.3.4 Інструкції № 5 до зарплати у вигляді виплат соціального характеру включають вартість проїзних квитків, що персонально розподіляються між працівниками, та відшкодування працівникам вартості  проїзду транспортом загального користування. 

Визначення видів виплат, що належать до зарплатних, з метою обчислення бази нарахування єдиного внеску передбачено саме Інструкцією № 5 (пп. 2 п. 2 р. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449).

Тож кошти, видані працівникам як відшкодування вартості проїзду, включають до фонду додаткової оплати праці, а також нараховують на ці суми єдиний внесок.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати