Оплата проїзду та проживання для ФОП-нерезидента 
Запитання: Наше підприємство має намір заключити договір із ФОП-нерезидентом на отримання від нього інформаційно-консультаційних послуг. Чи можемо ми оплатити йому квитки на проїзд, проживання в готелі тощо, коли він буде приїжджати до нас на підприємство. Які податкові наслідки можуть бути? 

Відповідь: Оплату квитків на проїзд та проживання фізичної особи — підприємця, яка є нерезидентом України, розцінюють як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.

Такий висновок випливає з пп. 164.2.17 ПКУ, яким визначено, що до складу загального доходу платника податку включають дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат чи втрат платника податку, окрім тих, які обов'язково відшкодовують згідно із законом за рахунок бюджету або звільняють від оподаткування. 

Якщо додаткові блага надають у негрошовій формі, суму податку на доходи слід обчислювати за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ, із застосуванням «натурального» коефіцієнта.

Нагадаємо, що згідно з пп. 170.10.1 ПКУ доходи із джерелом їх походження в Україні, які нараховують (виплачують, надають) на користь нерезидентів, оподатковують за правилами та ставками, визначеними для резидентів.

Якщо доходи із джерелом їх походження в Україні виплачують нерезиденту резидентом (зокрема, юрособою), такого резидента вважають податковим агентом нерезидента щодо таких доходів (пп. 170.10.3 ПКУ).

Таким чином, оплачуючи квитки на проїзд та вартість проживання в готелі нерезидента, ви маєте нарахувати й утримати із суми наданого додаткового блага податок на доходи із застосуванням «натурального» коефіцієнта та військовий збір.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати