Оплата простою, право на відпустку під час карантину, профвнески, відпустка без зарплати та розрахункова відомість
30.04.2020 | 11:58

Працекарантинний бліц: 

За наказом керівника з 18.03.2020 р. підприємство пішло на карантин. Але наказом було передбачено виплатити зарплату за березень у повному обсязі. Кошти були нараховані та виплачені. Як ця ситуація має бути відображена у табелі, відомості по зарплаті та звіті з ЄСВ? Чи можна показати у звіті, що працівники перебували у трудових відносинах увесь місяць? Чи все ж у табелі та звіті показати, що з 18.03.2020 р. працівники перебувають у відпустці за власний рахунок, а суму, нараховану з 18.03, уважати премією із відповідним відображенням у розрахунково-платіжній відомості по зарплаті?

ВІДПОВІДЬ: Можна легко вийти із ситуації, що склалася. У цьому випадку на час карантину керівництву доцільно було оголосити простій і передбачити його оплату із розрахунку повної тарифної ставки (окладу), а не 2/3. У такому разі в табелі обліку використання робочого часу щодо робочих днів із 18.03.2020 р. робимо відповідні позначки (якщо використовуємо ф. П-5, має бути позначка "П" або "23"). Щоправда, у розрахунковій відомості все ж варто розділити суми, які були нараховані за відпрацьований час та за час простою.

Але за такого підходу в таблиці 6 Звіту з ЄСВ1 можна буде просто зазначити кількість днів перебування працівників у трудових відносинах у графі 15 і не заповнювати граф 13, 14 та 16 (звісно, якщо не було підстав для цього стосовно окремих працівників).

Читала, що під час карантину працівник не може взяти щорічну відпустку. Чи правда це?

ВІДПОВІДЬ: Працівник під час карантину вправі взяти щорічну або іншу оплачувану відпустку (наприклад, відпустку на дітей). Щоправда, слід враховувати кілька нюансів.

               <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 39 за 2020 р. на стор. 4

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати