Оплатили семінар для працівника: чи потрібно обкладати податком на доходи й військовим збором
Ми відправляємо працівника на семінар для підвищення кваліфікації. Роз'ясніть, чи потрібно обкладати суму, яку наше підприємство  перелічило за участь у семінарі?

ВІДПОВІДЬ: Звільнення від обкладення податком на доходи передбачено для випадків, коли необхідність підвищення кваліфікації встановлено законом (пп. 165.1.37 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Але, як випливає зі змісту вашого запитання, ідеться не про обов'язкові курси підвищення кваліфікації, а про семінар (хоч і пов'язаний із підвищенням рівня знань). На жаль, у ПКУ немає норми, яка дозволяла б не обкладати вартості семінару податком на доходи. Але разом із тим у категорії 103.04 ЗІР фіскали роз'ясняють: «… якщо … за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якого представляє працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції), не є доходом такого працівника й об'єктом обкладання податком на доходи фізичних осіб. Водночас з тим, якщо за умовами договору запрошеною стороною й отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то суму, сплачену юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового блага, який входить до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу й обкладається податками за ставкою 18 відсотків».

 

Отже, якщо у вашому випадку все оформлено як надання інформаційних послуг підприємству (інтереси якого представляє конкретний працівник — слухач семінару), то є можливість не обкладати вартості такого семінару податком на доходи й, відповідно, військовим збором. А якщо ні, то доведеться сплачувати 18% податку на доходи й 1,5% військового збору. Разом із тим оскільки в ПКУ жодних конкретних застережень на такий випадок немає, краще одержати письмову податкову консультацію щодо цього питання у свого фіскального органу.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати