Оподаткування допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами
Підкажіть, будь ласка, як оподатковують суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами?

Відповідь: Cуму декретних не включають дo оподатковуваного доходу працівниці згідно з пп. 165.1.1 Податкового кодексу України. Тому із суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами не утримують податку на доходи фiзичних осіб та військового збору.

У ф. № 1ДФ суму декретних відображають з ознакою доходу «128».

Єдиний внесок на суму допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами слід нараховувати відповідно до ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

Нарахування єдиного внеску на суму декретних слід здійснювати за кожен місяць окремо таким чином (пп. 1 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.15 р. № 449):

  • визначити середньоденний розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які її нараховано;
  • визначити суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які її нараховано;
  • визначити суму єдиного внеску для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги за кожен місяць окремо на ставку єдиного внеску (22% або 8,41% — для працівників-інвалідів).

 

Якщо база нарахування єдиного внеску є меншою за розмір мінзарплати, то єдиний внесок нараховують на мінімальну зарплату.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати