Оренда приміщення у фізособи: чи посвідчувати договір у нотаріуса
Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування уклала договір оренди нежитлового приміщення з фізособою (не підприємцем). Чи підлягає нотаріальному засвідченню такий договір?

Відповідь: Відповідно до ч. 1 ст. 209 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) правочин, який учинено в письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, установлених законом або домовленістю сторін.

Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладають у письмовій формі. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки й більше підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 793 ЦКУ).

Для цього правила не важливо, стороною договору виступає фізособа чи суб'єкт господарювання (юрособа або фізособа-підприємець).

Таким чином, якщо договір оренди приміщення укладено на строк до трьох років, його не обов'язково нотаріально посвідчувати.

 

Аналогічно й щодо державної реєстрації права користування нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі або іншої капітальної споруди. Це право потрібно реєструвати, якщо договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладено на строк не менш як три роки (ст. 794 ЦКУ).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати